top of page

Radiowo koncertowo

„Muzyka jest dlatego tak silnym medium, iż jest to jedyna absolutnie niewidoczna forma sztuki. To jedyny sposób przekazu, który nie zanika, gdy zamknie się oczy. Obraz, rzeźba, fotografia, słowo pisane, film, gdy zamykasz oczy, przestają istnieć. Muzyka pozostaje. Nawet gdy zatykasz uszy, czujesz ją. Prawdziwie duchowy przekaz, nie widzisz go, nie możesz dotknąć, nie rozpoznajesz smaku.“ To słowa Mobiego, a padają teraz nieprzypadkowo.


Jakiś czas temu zostaliśmy zaproszeni przez Piotra Rokickiego do zagrania w studiu Radia Szczecin. Jednak Piotra nie zobaczysz na nagraniu, nie znajdziesz na żadnym zdjęciu, nie odszukasz w social mediach, To jeden z tych dziennikarzy, których znamy tylko z wypowiedzi, z muzyki jaką prezentuje, znamy sam głos. W dzisiejszych czasach to mało popularne, wszystko ma być pokazane, być na już, bo tak łatwiej szybciej, efektowniej. Ale i też łatwiej skrytykować, wydać opinię, nie o muzyce, nie o treści słów, lecz o tym o czym nam wygodniej. A głos, muzyka, są niewidoczne, dlatego radiowy głos zawsze będzie nierozerwalną częścią muzyki. Zapewne możesz wymienić takich dziennikarzy, których głos jest Tobie znany, a których twarz była lub nadal jest tajemnicą, to co mamy to tylko wyobrażenie postaci.


Po takim przydługim wstępie, dziękując całej ekipie Radio Szczecin, zapraszamy, może na kwadrans zamkniesz oczy i zechcesz przenieść się do studia radiowego aby posłuchać koncertu, a może zechcesz popatrzeć, stojąc przed sceną. Ważne, aby zawsze pamiętać, że muzyka, której nigdy nie dotkniemy czy głos, którego właściciela nigdy nie zobaczymy, może być, jest wartością samą w sobie, reszta jest dodatkiem.
97 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Dla tych serc

Powrót Kate

Comments


bottom of page